Jak szybko i łatwo schudnąć w domu w tydzień bez diet i uszczerbku dla zdrowia?

Jak szybko i łatwo schudnąć w domu w tydzień bez diet i uszczerbku dla zdrowia?

Problem utraty wagi jest obecnie jednym z najbardziej aktualnych. Dodatkowe kilogramy nie tylko powodują niezadowolenie z jego wyglądu, ale także powodują zaburzenia funkcji ciała i rozwój różnych chorób. Dlatego wiele osób stara się doprowadzić swoją wagę do normy.

Jednak nie wszyscy robią to dobrze. Niewłaściwe podejście szybko przywraca ciału utracone kilogramy i szkodzi zdrowiu.

Jak szybko schudnąć bez szkody dla organizmu?

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem odchudzania? Nie wymyślili jeszcze łatwego sposobu na schudnięcie. Aby przywrócić wagę do normy, będziesz musiał podjąć pewne wysiłki.

Główne warunki, których należy przestrzegać:

 • upewnij się, że nie masz problemów zdrowotnych i nie ma zaostrzeń chorób przewlekłych
 • nie wprowadzaj szybko ograniczeń żywieniowych, zmieniaj kaloryczność diety w ciągu kilku dni
 • mając problemy ze strony układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego lub sercowo-naczyniowego, pamiętaj o ich uwzględnieniu i poinformowaniu dietetyka lub trenera;
  przerwij dietę, gdy poczujesz się źle;
 • ponownie rozważ swoje nawyki żywieniowe z wyprzedzeniem, pomoże to utrzymać wagę po utracie wagi.   
 • Przestrzegając tych prostych zasad, możesz pozbyć się nadwagi bez szkody dla siebie. Zastanów się nad 5 podstawowymi sposobami odchudzania, które mogą naprawdę pomóc w zrzuceniu dodatkowych kilogramów.

Niestety nie wymyślili jeszcze łatwego sposobu na schudnięcie, więc będziesz musiał ciężko pracować.

Jednym z najszybszych sposób na utratę wagi jest zmiana diety. W pogoni za szczupłą sylwetką często wiele kobiet stosuje ścisłą dietę. Ale bardzo często radykalne środki prowadzą do smutnych konsekwencji.

Ścisła dieta może powodować:

 • odwodnienie – z powodu utraty płynów waga w pierwszych dniach spada bardzo szybko. Ale często trzeba za to zapłacić ból głowy i skurcze. Z czasem utracone kilogramy powracają
 • zaburzenie metaboliczne-nie można drastycznie ograniczyć się do jedzenia. Dla organizmu jest to duży stres, na który może zareagować najbardziej nieprzewidywalnymi konsekwencjami, na przykład waga może wręcz przeciwnie wzrosnąć
 • brak energii – z jedzeniem otrzymujemy energię. Niskokaloryczna dieta źle poradzi sobie z tym zadaniem. W rezultacie podczas diety doświadczysz apatii i braku witalności
 • zmniejszenie obrony organizmu – układ odpornościowy cierpi z powodu braku składników odżywczych i nie będzie w stanie oprzeć się bakteriom i wirusom.
  Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na odchudzanie jest ograniczenie spożycia węglowodanów i wprowadzenie do diety produktów o niskim indeksie glikemicznym. Ograniczenie węglowodanów zmniejsza produkcję insuliny, która sprzyja magazynowaniu tłuszczu. Dlatego jednym z szybkich sposobów na zrzucenie wagi w domu jest wyeliminowanie z menu ziemniaków, mielonego ryżu, słodkich napojów, a także fast foodów i alkoholu. Nie ograniczaj się do chudego mięsa, ryb, awokado.

Prawidłowe odżywianie

Bez odpowiedniego odżywiania niezwykle trudno jest schudnąć.

Równolegle do prawidłowego odżywiania można spożywać suplementy diety – tabletki odchudzające czy tabletki na odchudzanie, które pomogą Ci schudnąć. 

Ponadto możesz uzupełnić dietę w kompleksy witaminowo-mineralne. Istnieją również suplementy – tabletki na odchudzanie wzmacniające spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej, ale należy je traktować ostrożnie (mogą powodować przekrwienie i inne działania niepożądane) i należy skonsultować się z lekarzem. Wśród takich suplementów są:


Leki te są przyjmowane w skrajnych przypadkach, gdy pozostałe metody nie dają efektu i nie są stosowane jako mono-terapia otyłości.

Woda
Picie do 2 litrów wody dziennie to kolejny z pięciu sposobów na utratę wagi. Woda jest źródłem energii i przewodnikiem składników odżywczych.

Wielu ogranicza się do wody z obawy przed obrzękiem. Ale nadmiar płynu, który je powoduje, powstaje w organizmie z innych przyczyn, w tym z siedzącego trybu życia. Aby pozbyć się obrzęku (a jednocześnie dodatkowych kilogramów), zaangażuj się w ćwiczenia fizyczne.

Aktywność fizyczna
Poruszanie się jest dość skutecznym sposobem na utratę wagi, co może obejmować proste ćwiczenia lub kompleks ciężkich treningów. Sport powinien być równoległy do prawidłowego odżywiania, a następnie efekt będzie lepszy i przyjdzie szybciej.

Aktywność fizyczna pomoże:

 • Wspieraj napięcie mięśniowe
 • Trenuj serce
 • Napnij obwisłą skórę
 • poprawić kondycję fizyczną.
 • Jako ćwiczenia wystarczy poranna gimnastyka, małe biegi, taniec. Ale jeśli chcesz
 • uzyskać większy efekt i trochę masy mięśniowej, zwróć uwagę na zajęcia kalisteniki lub
 • siłownie.

Ćwiczenia odchudzające

Stopień obciążenia można określić samodzielnie lub wspólnie z trenerem, ponieważ wszystko zależy od twoich celów.

Sen
Spanie przez co najmniej 8 godzin we właściwym czasie jest ważnym elementem odchudzania. Faktem jest, że nasza waga zależy od hormonów. Jednym z ważnych hormonów spalających tłuszcz jest somatotropiny.

Jednym z czynników produkcji tego hormonu jest prawidłowy sen. Ale oprócz snu na produkcję tego hormonu wpływają inne hormony i ćwiczenia.

Stres
I znowu porozmawiamy o hormonach. Według badań przewlekły stres może wywołać przyrost nadwagi. Podczas stresujących sytuacji ciało aktywuje hormony, w szczególności kortyzol i neuropeptyd Y. nakazują ciału tworzenie zapasów tłuszczu. A także zwiększają apetyt na pokarmy bogate w nasycone węglowodany. Dlatego pod wpływem stresu wielu odczuwa głód i chęć zjedzenia czegoś słodkiego.

Walka ze stresem nie jest łatwa i nie można udzielić uniwersalnej porady na każdą okazję. Jeśli czujesz, że nie możesz samodzielnie poradzić sobie z sytuacją, poproś o pomoc psychoterapeutę.

Wiele osób, nawet wiedząc, jak schudnąć w domu, nie zawsze skutecznie radzi sobie z tym zadaniem. W takich przypadkach bezpieczniejsze i bardziej skuteczne będzie skontaktowanie się ze specjalistami.

0 comments on “Jak szybko i łatwo schudnąć w domu w tydzień bez diet i uszczerbku dla zdrowia?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *